לפני עשרות שנים נחשב רמי פלר למיליונר הצעיר העשיר בישראל, אחד מאנשי העסקים הישראלים המבטיחים ביותר. כיום פלר נשוי, אב לחמישה ומתגורר יחד עם משפחתו בבני ברק ובביתם קיים כולל ללימודי תורה. פלר התחיל את דרכו הרוחנית כאדם חילוני ועל אף שהיה לו דחף פנימי לאמת הרוחנית נדרש לו מסע ארוך כדי להגיע אליה. מסע זה הוביל אותו בסופו של דבר גם אלינו. החלטנו לראיין את האיש המעניין הזה ולחשוף בפניכם כיצד הוא סייע לאורך השנים למאות רבות של אנשים להרוויח את חייהם בחזרה.

בגיל צעיר הפכת כבר לאחד מאנשי העסקים המבטיחים בישראל, הקמת חברת מסחר בינלאומית מצליחה – איך ההרגשה להיות מיליונר בגיל כל כך צעיר?

אכן, בתחילת דרכי הקמתי כמה עסקים קטנים, חלקם הצליחו יותר וחלקם פחות. בגיל 24 הקמתי את חברת RCS המתמחה במסחר בינלאומי והחברה הצליחה מאוד בזכות הרבה עבודה קשה, אמונה והתמדה. זכיתי להגיע לכל השאיפות שבחור צעיר רוצה להגיע אליהם מבחינה גשמית, המכונית ספורט היקרה ביותר, דירה בנווה אביבים, כתבות בתקשורת, תזכור במדורי הרכילות על כל מה שאני עושה. כמו אנשים רבים שיש להם כל דבר חומרי שהם רק חולמים עליו גם אני לאט לאט חשתי ריקנות, מבחינה רוחנית, והבנתי כי עליי לחפש אחר האמת הזו שאני מחפש כל כך הרבה שנים.

הלכת ללמוד באוניברסיטה על אף שהיית כבר מיליונר?

אכן כך. כפי שאמרתי, לא חיפשתי מקצוע או עבודה מסודרת לאחר הלימודים אלא משמעות רוחנית. לכן הלכתי לאוניברסיטה בתל אביב, ללמוד פילוסופיה. למדתי שכל פילוסוף מציג אמת אחרת, האמת שלו, אך גם שעדיין מחכה שם בחוץ האמת האחת שאני מחפש. אז יצאתי לחיפוש אחר אותה האמת.

כדאי לקרוא גם:  שעוני יוקרה - כל מה שחייבים לדעת לפני שקונים

שם נחשפת לראשונה לעולם הכתות?

לעולם הכתות נחשפתי לאחר שעזרתי לחבר שטס לאמסטרדם לראות הופעה ולטייל. אותו חבר היה אמור לחזור כשבועיים לאחר מכן ולא כך היה. הסקוטלנד יארד התערב וניסה למצוא את חברי שפשוט נעלם ולא הצליחו למצוא אותו. בניסיון לעזור בחיפושים קניתי כרטיס טיסה ויצאתי לחפש אותו בעצמי. שאלתי אנשים בכל מקום אפשרי בעיר וליקטתי רמזים ואפשרויות, עד שמצאתי אותו באחת התעלות מתחת לגשר באמסטרדם, באחת הספינות העוגנות במקום.

מסתבר שהוא הצטרף לכת המכנה את עצמה "יהודים למען ישו". כשהוא ניסה לשכנע אותי לשמוע הרצאה שלהם הסכמתי. שם הבנתי שמדובר בתרמית ושגם מנצלים אותו ואחרי מאמצים רבים הצלחתי לעזור לו ולהחזירו לארץ. לאחר מכן הסתבר שגם קרוב משפחה הצטרף לכת הסיינטולוגיה. שם התחיל ה"רומן" שלי עם עולם הכתות והרצון לחקור את העולם הזה לעומק, לסייע לאותו קרוב משפחה להרוויח את חייו בחזרה.

ומה קרה אז?

הטסתי יועץ מיוחד מארה"ב המתמחה בעולם הכתות, הפסיכולוגיה שלהן, ההבדל בין דת לכת, כיצד להוציא אנשים מכתות ועוד. למדתי את הנושא לעומק מאותו יועץ וכשעזרתי לבן המשפחה שלי לצאת מהכת הפעילות שלי התפרסמה ומאות משפחות פנו אליי שאסייע להוציא את קרוביהן מכת הרסנית. ב-2006 הקמתי את העמותה "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" ולקחתי עוד כמה אנשים שיסייעו לי במלאכה חשובה זו, שהיא ממש הצלת נפשות. לאורך השנים סייעו למאות אנשים לצאת מכתות ולהרוויח את חייהם בחזרה כולל אותו בן משפחה שלי. כיום מנהלת את המרכז הגברת רחל ליכטנשטיין כאשר כבר אינני פעיל יותר בעמותה, למעט מקרים חמורים שבהם זקוקים לידע ולניסיון הרב שצברתי למטרת ייעוץ וסיוע אפשרי.

אנו שמחים לשמוע ולתת במה לך ולעמותה על פעילותכם החשובה בישראל. מה נוכל לאחל לך לכבוד השנה החדשה?

כדאי לקרוא גם:  ברוכים הבאים

כמובן בריאות לנו ולכל עם ישראל, שפע ואושר.

תגובות