כאשר עוברים דירה או משפצים מקלחת משקיעים מחשבה רבה על אילו מקלחת לבחור. מקלחון הוא בהחלט אחת האופציות הפופולאריות ביותר כיום, מדובר בהחלט באופציה נוחה, חסכונית, ואף יפה. מקלחונים מהווים תחליף לאמבטיות בהרבה דירות קטנות, אם כי בדירות גדולות גם ניתן להתקין מקלחונים, מאחר
והם לא מנגדים זה את זה.

אמבטיות שימושיות לרגעים נעימים, רגועים ושלבים, ומקלחונים נהדרים למקלחת פשוטה וזריזה ביום יום לפני היציאה לעבודה. למקלחונים מגוון רחב של יתרונות שבהחלט הופכים את המקלחת להרבה יותר טובה, נוחה וגם מעוצבת.

יתרונות המקלחונים

להתקנת מקלחונים בחדר המקלחת יש מספר יתרונות שבהחלט חשוב לדעת:

  • נוחיות – המקלחונים מאוד נוחים לשימוש. הם אינם גדולים במיוחד כך שהכל זמין לכם בין רגע, והם מתאימים למקלחות מהירות.
  • מתאימים למקלחות קטנות – מקלחונים יכולים להיות קטנים במיוחד, ולא לתפוס הרבה שטח. המקלחונים הפינתיים, לדוגמה, מתחברים אל פינת החדר, וכמעט ואינם תופסים מקום. כך ניתן להשתמש בהם במקלחות קטנות במיוחד.
  • מגוון עיצובים – בניגוד לאמבטיות לדוגמה, מקלחונים יכולים להגיע במגוון חומרים ועיצובים כמו לדוגמה: עיצוב זכוכית. מקלחונים יכולים להיות עשויים זכוכית, אך אמבטיות אינן יכולות להיות עשויות זכוכית בכולן, אלא רק לשלב זכוכית כחלק מהאמבטיה.

בחירת מקלחון

קיימים כמה סוגים של מקלחונים, ראשית עלינו לבחור את סוג המקלחון הכללי בהתאם לחדר המקלחת שלנו. הסוגים:

  • מקלחונים חזיתיים – אלו הם מקלחונים שדלתם היא דלת קדמית. הם לרוב מבוססים על שילוב בין נישה מיוחדת לדלת מתקפלת.
  • מקלחונים פינתיים – מקלחונים המשתלבים עם פינת בחדר המקלחת. הם בעצם מבנה בצורת האות ר' שמתחבר אל הפינה, וביחד הם יוצרים שטח מרובע. המקלחונים הפינתיים מתאימים לחדרי אמבטיה קטנים, בכך שאינם תופסים מקום רב.
  • מקלחוני אמבטיה – לפעמים מקלחוני אמבטיה מכונים לפעמים בשם אמבטיונים. הם בעצם מבנה שמחליף את וילון האמבטיה הפשוט בזכוכית או פרספקס הנע על מסילה.
כדאי לקרוא גם:  טיפים שיעזרו לכם לשמור על ניקיון חדרי ילדים

עצות לבחירה

לפניכם כמה עצות כיצד לבחור מקלחון:

  • בחירת החברה – חשוב לבחור בחברת מקלחונים מקצועית ואיכותית, שתוכל לתת לכם מענה לאורך זמן. מקלחונים עשויים להישאר אצלנו גם עשרות שנים, וחשוב לבחור בחברה שתוכל לתת לנו מענה בעת תקלות. כמו כן מומלץ לבחור במקלחונים שיש להם חלקי חילוף זמינים בשוק.
  • בחירת הסוג – בחירת הסוג אמורה כמובן להיעשות על פי טעמכם האישי, אך כמובן שלא רק על פי הטעם האישי שלכם. בנוסף עליכם לבחור את גודל חדר המקלחת, ולראות איזה סוג כדאי לכם לבנות על פי הגודל. מקלחות קטנות לדוגמה מומלצות, בעיקר על מקלחונים פינתיים מאחר, והם אינם תופסים שטח רב, כך שיש נוחות להתנייד במקלחת.
  • גודל – הגודל המומלץ גם למקלחונים הקטנים ביותר הוא מעל 90 ס"מ רוחב. מקלחונים שנבנים עם רוחב של מתחת ל90 ס"מ הם קטנים במיוחד ולא נוחים כלל.
תגובות