מזהב או מכסף – יש אנשים שעבורם זאת השאלה החשובה והמהותית בפרק הזמן שבו הוא עומדת על הפרק. אין להקל ראש בהתלבטות. היא לא תסולא בפז. יש, כמובן, סוגים רבים של תכשיטי זהב- צמידים, עגילים, שרשראות, טבעות ועוד. יש גם סוגי זהב שונים שנבדלים זה מזה במידת הטוהר שלהם, בצבעם, בגודלם, באיכותם, במשקלם, בגימור שלהם ועוד. חשוב לדעת כי משקל הזהב משפיע ישירות אל ערכו של התכשיט- ככל שמשקלו רב יותר ערכו רב יותר, אבל גורם חשוב ביותר המשפיע על ערכו הוא הקראט שלו- המציינת את דרגת הטוהר. זהב טהור פירושו שהתכשיט כולו הוא 24 קראט. כאשר תכשיט הוא 18, 14 קראט ועוד, פירושו שהוא משולב במתכות אחרות ונקרא סגסוגת. ככל שמשקלו של הזהב הטהור בתכשיט רב יותר כך, בהתאמה, עולה ערכו.

יוקרה היא בין השאר שאלה של טעם ולא רק של השווי הכספי שת תכשיט. הצבע מהווה לדעת רבים חלק בלתי נפרד מהיוקרה ולכן חשוב שהתכשיט יהיה בצבע שמוצא חן בעיניהם. אבל הצבע אינו מרכיב כשלעצמו. לדוגמה – זהב לבן עדיף בעיניהם על תכשיט כסף. אבל בשוק יש גם תכשיטי זהב במגוון צבעים, אדום, ירוק, ורוד, כחול ואף זהב שחור.

כאשר בוחרים שעון מזהב בוחרים בתכשיט שהוא בעל ערך מוסף (הוא מראה את הזמן…)  ככל שהדבר ייפלא- או לא – יש מי שעבורם שעון הוא בראש ובראשונה תכשיט, סמל סטאטוס. הם בוחרים בקפידה שעון משובץ באבני חן בכלל וביהלומים בפרט. מגוון גדול של אבני חן ניתן לשיבוץ בשעונים: אבני אמרלד, אבני אודם, אבני ספיר, אבני טופז ועוד.

איכות ויוקרה חשובים גם למי שמבקשים לרכוש שעוני יוקרה מכסף. אמנם איכות תכשיטי הכסף ויוקרתם לא נאמדים במידת הקראט אבל איכותו וטהרו של הכסף נמדדים על פי שווי מרכיב הכסף. תכשיטים בם כסף סטרלינג או כסף 925 נחשבים עם אחוזים גבוהים ביותר של כסף. חשוב לדעת כי המרת המספר שרשום על התכשיט לאחוזים מראה את אחוז הכסף שממנו הוא מורכב. לדוגמה 925 פירושו ש 92.5% מהתכשיט עשוי מכסף.  קיומה של הטבעה המציינת את אחוזי הכסף עשויה להוות אינדיקציה לכך שמדובר בכסף טהור ולא מזויף. 

כדאי לקרוא גם:  ראיון עם רמי פלר

אם אתם רוצים לוודא כי השעון שאתם מתעתדים לרכוש הוא לא רק שעון יוקרתי אלא בעיקר איכותי, חשוב לרוכש אותו מחנות מקצועית ,שניתן לקבל בה מידע על אודות התכשיטים השונים המוצגים ומוצעים שם בכלל ועל אודות ההבדלים בין השעונים בפרט. חשוב שיינתן לכם הסבר על מאפייני השעון ויייחודו. חשוב שתינתן לכם אחריות. חשוב שאם וכאשר תיווצר לכם בעיה מכל סוג שהוא עם השעון- תהיה לכם כתובת מזוהה ומוסמכת שבה יינתן לכם מענה אנושי ושירות תיקונים, החלפה ועוד.

תגובות