ישנם לא מעט סיפורי הצלחה של יזמים ישראלים בארץ וברחבי העולם, אך אנו מכירים בעיקר את הסיפורים של יזמי ההייטק. לכן, כדאי לדעת כי יזמים מישראל מצליחים בתחומים רבים בארץ ובחו"ל, כך לדוגמה סיפור הצלחתו של היזם בוריס וולפמן שהצליח בעשר אצבעותיו ותודות ליכולותיו העסקיות להקים אימפריה כלכלית ועסקית חוצת גבולות.

בוריס, יליד אוקראינה, עלה לישראל בגיל צעיר וחי באשדוד. כבר מגיל צעיר הוא נמשך לעסקים והחל את דרכו מעלה באמצעות פיתוח קשרים עסקיים ענפים בארץ ובעולם. במשך השנים הוא רכש ידע רב וניסיון עשיר בתחומי היזמות והסחר הבינלאומי, הוא החל לבקר במדינות שונות כדי לטוות רשת קשרים עם יצרנים ואנשי עסקים אחרים, ולאור הצלחתו החליט להקים את חברת RI (Royal Innovative), חברה ההולכת וצומחת במהירות מסחררת.

התמדה ויזמות המשתלמת לכל הצדדים

היזם הישראלי מאמין שאין קיצורי דרך בעולם העסקים, יש להתמיד בפעילות העסקית תוך כדי למידה והעמקת הקשרים עם כל הגורמים הרלוונטיים להצלחת העסק. בוריס, כמנכ"ל ובעלים של חברת היזמות והסחר הבינלאומי RI, תמיד חלם בגדול, ולטענתו רק מי שחולם ומאמין בדרכו יכול להצליח בעסקים בינלאומיים.

באמצעות החברה שהקים, בוריס התמחה בין השאר בשיווק פירות וירקות מטורקיה למדינות רבות באיחוד האירופי ולישראל. לאור קשריו העסקיים בטורקיה, ובעיקר בגלל הצלחתו העסקית במדינה, חקלאים החלו להגיע לבוריס כדי שיסייע להם להביא טכנולוגיות חדשות לתחום החקלאות, ותוך זמן קצר בוריס גילה את הפוטנציאל הקיים בתוצרת החקלאית של המגדלים בטורקיה, הוא חתם על שורת הסכמים והקים שני בתי אריזה מודרניים ומתקדמים.

הקמת בתי האריזה בטורקיה על ידי חברת RI אפשרה לחברה החדשנית לשלוט באיכות התוצרת ושיווקה, החברה חתמה על הסכמי בלעדיות עם החקלאים, סייעה להם באמצעות מידע ושיטות מתקדמות לגידולי שדה ומטעים, וכך החברה הצליחה לחדור לשווקים רבים באירופה ולייצא תוצרת חקלאית באיכות גבוהה גם לישראל ולרוסיה.

כדאי לקרוא גם:  הטמעת מערכות CRM

אם חשבתם שבוריס וולפמן יסתפק בשיווק תוצרת חקלאית ישנה טעות בידכם, במקביל לפיתוח עסקי החקלאות ושיווק ירקות ופירות חברתו של בוריס החלה לייבא לישראל גם שמן קנולה איכותי מטורקיה, זהו שמן איכותי העומד בכל התקנים המחמירים וניתן לרכוש אותו במגוון רשתות שיווק וסופרים בארץ. כמו כן, בוריס החל לחתום על הסכמי יצוא וישווק עם עסקים מובילים בטורקיה ובמדינות אחרות במטרה להרחיב את פעילותו לתחומים חדשים כמו עסקי ברזל ומתכות, כלים חד פעמיים, דלקים שונים, חומרי גלם לבנייה ולתעשייה, מים מינרליים ועוד.

תמיכה ביזמים ועסקים אחרים

כיזם ישראלי שבנה את האימפריה שלו לבד וללא כל עזרה או מימון חיצוני, בוריס מבין את הקשיים של היזמים בארץ ובעולם, ובמהלך השנים הוא סייע לאנשי עסקים רבים בתחילת דרכם באמצעות טיפים, ליווי עסקי, ניצול קשריו העסקיים והידע הרב שרכש בסחר בינלאומי ומימון. זו הסיבה מדוע בוריס וולפמן החל באמצעות חברת RI להציע פתרונות מימון ואשראי ליזמים ולאנשי עסקים אחרים.

במקרים מסוימים חברת RI מספקת אשראי בתנאים אטרקטיביים במיוחד ליזם בתמורה לשיתוף פעולה עסקי הדוק יותר. זהו מודל עסקי חדשני המתאים לשני הצדדים, הן ליזם הזוכה למימון נוח ולסיוע ולליווי עסקי והן לחברת RI הנכנסת לתחומים חדשים וממשיכה להרחיב את פעילותה בתחומי היזמות והסחר הבינלאומי.

בוריס וולפמן הפך לדמות מוכרת ומוערכת בקרב אנשי עסקים ויזמים בגלל הצלחותיו הרבות, אך לא רק. לא מעט יזמים ועסקים בארץ ובחו"ל הצליחו בגלל שיתוף הפעולה שלהם עם חברת RI, ויזמים רבים עומדים בתור כדי להיפגש עם בוריס והצוות המקצועי שלו על מנת לבדוק היתכנות כלכלית ודרכים לפיתוח שווקים חדשים.

תגובות