בחירת מזון לקויה לחתולים שלכם לפגוע בהתפתחות שלהם, בבריאות שלהם וביכולות הקוגניטיביות שלהם. חשוב להתאים את סוג המזון הנכון לחתול שלכם ואם גם לאחר כתבה זו אין לכם מושג איזה אוכל לתת לחתולים שלכם או לפחות באיזה כיוון ללכת – כדאי יהיה להתייעץ עם הווטרינר שלכם בנושא. להלן כמה טיפים חשובים לבחירת אוכל לחתולים שלכם.

התאמת המזון לפי סוג החתול

כשאנו מדברים על סוג החתול אנו מדברים על זנים שונים של חתולים שקיימים. חלק מהם קטנים יותר, חלקם גדולים יותר. לחלק מהזנים של החתולים ידוע שיש רגישות לסוג מסוים של חומרי גלם ולכן לא מומלץ לתת לנו מזון לחתולים המכיל את אותו חומר גלם. כמו כן יש סוגים שונים של חתולים השונים אחד מהשני גם באופי ובטעם שלהם – לכן מומלץ לנסות טעמים שונים ולראות כיצד החתול שלכם מגיב לאוכל הזה: האם הוא אוכל אותו? האם הוא עושה צרכים בצורה סדירה ונכונה? ועוד. 

התאימו את המזון לגיל החתול

בדומה לבעלי חיים רבים אחרים, כאשר החתולים רק נולדים ועד גיל כמה שבועות הם יונקים מהאימא שלהם. לאחר מכן הם יכולים להתחיל לאכול אוכל רך ואחרי חודשיים-שלושה כבר נהוג להתחיל לתת להם להתרגל לגרגירים. עדיין הגרגירים של חתולים קטנים עד גיל שנה יהיו שונים מאלה של חתולים בוגרים. הגרגירים יהיו קטנים יותר המתאימים לפיהם הקטן של החתולים. הגרגירים יהיו רכים יותר שיאפשר להם ללעוס אותם בצורה נוחה יותר וכמובן שגם הנוסחה ממנה בנוי אוכל זה הינו שונה מאשר אוכל למבוגרים. אוכל לחתול קטן עד גיל שנה מכיל בעיקר חלבונית וויטמינים שונים, חומרי גלם איכותיים יותר ופחות דגנים ריקים שנועדו לנפח את הגרגירים ולספק כמות גדולה יותר בפחות כסף. 

כדאי לקרוא גם:  מירי אופריכטר יוצאת להגנת הילדים

מזון לפי צרכים ייחודיים

יש להתחשב בצרכים הייחודיים של החתול. יש אוכל לחתולים המיועד לחתולים בעלי רגישויות שונות. כלומר אוכל המיוחד לחתולים בעלי נטייה לקלקולי קיבה או להקאות כשאוכלים ממרבית סוגי המאכלים האחרים. כמו כן אם החתול שלכם אלרגי או רגיש לחומר גלם מסוים כדאי יהיה להימנע מלתת לו לאכול מאותו חומר גלם. 

לבחור את המותגים הטובים

לפני שתקנו אוכל לילדים שלכם סביר להניח שתבדקו מה הוא מכיל, של איזו חברה ותקנו אוכל של חברה מומלצת ומוכרת נכון? לא תסכנו את הילדים שלכם עם חברה חדשה שאתם לא מכירים רק כי היא זולה יותר. כך גם אצל החתולים שלכם. זה לא אומר שאתם צריכים לקנות את האוכל הכי יקר בשוק – ממש לא. יש חברות נהדרות המציעות מזון במחיר סביר בהחלט וכולל מספיק ויטמינים וחומרי גלם איכותיים גם במזון שהוא אינו נחשב ליקר והאיכותי ביותר.  

תגובות